مرکز نوآوری گرونیدا - تجاری سازی ایده و چالش در صنعت غذا نوشیدنی و غذا دارو کشاورزی

فعالیت های مرکز نوآوری در حوزه میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی مواد غذایی

تولید محصولات تخصصی پری‌بیوتیک، پروبیوتیک، پست بیوتیک و سینبیوتیک

تقاضا برای فراورده‌های غذایی، به دلیل رشد جمعیت جهان رو به افزایش است. بهبود و افزایش سلامتی جامعه و ضمن آن، کاهش خطر بیماری‌های مرتبط غذا، نیاز به مواد غذایی عمل‌گرا و مکمل‌های غذایی دارد. طی دهه‌های اخیر، آگاهی مصرف‌کنندگان نسبت به کیفیت مواد غذایی و اهمیت میکروب‌های مفید در بهبود سلامتی و پیشگیری از بیماری‌ها افزایش‌یافته است. مصرف این گروه از محصولات به‌ سلامت دستگاه گوارش، کاهش آلرژی، بهبود سیستم عصبی و پوست کمک قابل‌توجهی می‌کند که البته توسط تحقیقات علمی معتبر تائید شده است. همچنین دستگاه‌های نظارتی ملی، قوانین جدیدی در این زمینه در ارتباط با شیوه اعتبار دهی به ادعاهای مطرح‌شده از سوی تولیدکنندگان برای درج عبارت پروبیوتیک، پری‌بیوتیک و سین‌بیوتیک وضع کرده‌اند. متخصصان ما در مرکز نوآوری به تولیدکنندگان این گروه محصولات کمک می‌کنند تا محصولات جدید و متنوع به سبد محصولات خود اضافه کنند.

عوامل متعددی در طراحی فرمولاسیون‌های غذاهای عملگرا با ویژگی‌های میکروبی خاص و سلامتی بخش می بایست مد نظر قرار گیرد که در ذیل به‌طور خلاصه بررسی می‌شود:

 جمع‌آوری اطلاعات: در طراحی محصولات سلامتی بخشی بر پایه میکروب‌های مفید، اطلاعات از منابع متنوع مانند تحقیقات علمی روز، جامعه دانشگاهیان، محصولات موجود در بازار جهانی، استانداردهای ملی و بین‌المللی و دستورالعمل‌های صادرشده از مراجع ذیصلاح در حوزه سلامتی، کسب شده و در طراحی محصولات اعمال می گردد.

 مواد اولیه باکیفیت: نمونه‌های محصولات با استفاده از مواد معتبر دارای اصالت و عاری از آلودگی با کمترین فرآیند تولید می‌ گردند.

 در فرمولاسیون محصولات، تلاش می‌شود هیچ مواد ناخواسته و غیرطبیعی استفاده نشود. همچنین مهم است که در محصولات خاص و عمل‌گرا که به دنبال حداکثر استفاده از توان میکروب‌ها هستیم، مواد مخاطره آمیز برای زنده مانی سویه های بکار رفته در فرمولاسیون مورد استفاده قرار نگیرد.

 محدودیت‌های قانونی: نمونه تولید شده در حوزه محصولات با میکروارگانیسم‌های مفید، مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی برحسب نیاز تولیدکننده، طراحی می‌شود.

 ویژگی‌های تغذیه‌ای مبتنی بر علم: در فرمولاسیون مواد غذایی عمل‌گرا، برای تولید محصول با ویژگی‌های خاص، از آخرین یافته‌های علمی برای اهداف خاص مانند کم‌کالری، کم شکر، بدون لاکتوز و … بهره برده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه-توانمندی-فناورانه-اقتصادی-

فعالیت های مرکز نوآوری در حوزه میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی مواد غذایی

تولید محصولات تخصصی پری‌بیوتیک، پروبیوتیک، پست بیوتیک و سینبیوتیک تقاضا برای فراورده‌های غذایی، به دلیل رشد جمعیت جهان رو به افزایش است. بهبود و افزایش سلامتی جامعه و ضمن آن، کاهش خطر بیماری‌های مرتبط غذا، نیاز به مواد غذایی عمل‌گرا و مکمل‌های غذایی دارد. طی دهه‌های اخیر، آگاهی مصرف‌کنندگان نسبت به کیفیت مواد غذایی و […]

5/5