مرکز نوآوری گرونیدا - تجاری سازی ایده و چالش در صنعت غذا نوشیدنی و غذا دارو کشاورزی

فرمولاسیون و توسعه محصولات نوشیدنی

آیا می‌خواهید فرمولاسیون جدیدی در بازار معرفی کنید یا محصول فعلی را بر اساس اولویت‌های مصرف‌کننده اصلاح کنید؟ یا قصد دارید محصولی خلاقانه و جدید برای برند سازی ایجاد کنید؟ برای مثال، حوزه مکمل‌های غذایی این پتانسیل را دارد که بازار  منحصر به ‌فردی برای محصولات نوشیدنی فراهم کند.

این مرکز، تجربه وسیعی در طراحی و توسعه فراورده‌های نوشیدنی جدید، بر اساس مشتری‌های مورد هدف دارد. کلیه محصولات نوشیدنی مانند آب طعم دار، نوشیدنی‌های غنی‌شده، نوشابه‌ها، نوشیدنی‌های انرژی‌زا، نوشیدنی‌های کم‌کالری، نوشیدنی‌های لبنی، نوشیدنی‌های بر پایه گیاهی، نوشیدنی‌های بر پایه قهوه،

در این مرکز، امکان طراحی اختصاصی است. در کنار این خدمات، تجزیه ‌و تحلیل هزینه تولید نیز برآورده شده و متناسب با شرایط بازار، بهینه‌سازی می‌شود.

1-  طراحی بر اساس بازخورد جامعه و توزیع‌کننده‌ها: روش ما برای طراحی محصولات، ایده پردازی بر اساس مجموعه کاملی از ورودی‌های اطلاعاتی شامل پنل تخصصی ارزیابی محصولات، تحقیقات گسترده بازار، کسب بازخوردهای مصرف‌کنندگان از طریق شبکه‌های اجتماعی، مصاحبه‌، الگوی مصرف منطقه‌ای و موارد دیگر به دست می‌آید. این مجموعه  اطلاعات کمک می‌کند، محصولی مطابق با الگوی پذیرش جامعه و متناسب با جامعه هدف ایجاد گردد.

2- تمرکز بر مواد اولیه: ما در طراحی فراورده‌های جدید، کیفیت مواد اولیه را از جنبه‌های مختلف تحت نظر داریم. استفاده از مواد شناخته ‌شده و اصیل، عاری از آلاینده‌های شیمیایی و میکروبی و آلرژن ها، آگاهی از وضعیت ترا ریختگی، ارگانیک بودن، حضور گلوتن….

3- توجه به ویژگی‌های حسی در دوره نگهداری محصول

5- جنبه‌های قانونی: نمونه طراحی‌شده، مطابق کلیه ضوابط و مقررات قانونی سازمان‌های مرتبط مانند غذا و دارو و استاندارد است و در صورت نیاز، استانداردهای صادراتی منطقه‌ای و بین‌المللی نیز در نظر گرفته می‌شود.

6- توجه به علم تغذیه: در صورت نیاز، ویژگی‌های های خاص تغذیه‌ای، مانند محصولات کم شکر، چربی، نمک در طراحی فرمولاسیون مدنظر قرار می‌گیرد.

  • در حوزه نوشیدنی‌های ارگانیک، مواد اولیه، به‌ویژه طعم‌ها و رنگ‌ها، بایستی از مواد تازه و عاری از آلودگی باشد. این مسئله در این مرکز مورد توجه جدی قرار دارد و در این راستا، بر پایه دانش فنی و تجربه متخصصان، راه‌حل‌های مدرن برای رفع محدودیت‌های تکنیکی، ارائه‌ شده و محصول نهایی بر پایه فراورده‌های گیاهی، بدون افزودنی و با کمترین پردازش است. همچنین نیاز مصرف‌کننده و بازار در کنار استانداردهای ملی و بین‌المللی رعایت می‌گردد.
  • حوزه دیگر مورد توجه، طراحی محصولات جدید برای افرادی است که به دنبال ارتقای سلامت و بهبودی هستند. این گروه از محصولات شامل، نوشیدنی‌های انرژی‌زای طبیعی، نوشیدنی‌های غنی‌شده با اسیدهای آمینه ضروری (EAA) و اسیدهای آمینه شاخه‌دار (BCAA)، نوشیدنی‌های با انرژی بالا، به‌کارگیری فیبرهای غذایی و نوشیدنی‌های کم‌کالری هستند. ما نوآوری‌هایی در حوزه جایگزینی شکر، حفظ طعم و عطر محصول و کاهش فرایندهای حرارتی داریم. نوآوری در طعم، مانند پرتقال- وانیلی، بابونه-بلوبری، گواوا- توت‌فرنگی و حتی ترکیب طعم‌های بنیادی در حوزه نوشیدنی، قابل اجرایی است.

شما یک ایده عالی برای یک محصول نوشیدنی دارید که در حال حاضر وجود ندارد. اما چگونه می‌توانید تعیین کنید که ایده شما از نظر تجاری عملی است؟ چگونه می‌توانید بفهمید که آیا می‌توان آن را به‌ صورت عمده تولید و توزیع کرد؟ در کنار ما این امکان برای شما فراهم می شود تا ارزیابی دقیقی از امکان‌پذیری تولید این محصول و پذیرش از سوی مصرف‌کننده داشته باشید. ما در مراحل مختلف پرورش ایده می‌توانیم خدمات زیر را به شما ارائه دهیم:

1- آیا در مرحله پرورش ایده هستید؟ ما به شما کمک می‌کنیم تا ضریب موفقیت ایده را بر اساس الگوی مصرف، ذائقه بومی محلی، عادات مصرف غذا و به‌روزترین روندهای مصرف‌کننده و بازار بررسی کنید. ما از تکنیک‌های نظرسنجی‌، پرسش‌نامه‌، مصاحبه‌ و بررسی داده‌های شبکه‌های اجتماعی در این راستا بهره می‌گیریم.

2- آیا موفقیت ایده تأیید شده است و محصول مشابه در بازار است؟ در این صورت، به شما کمک می‌کنیم تا ایده‌های محصول جدید را منطبق بر ماتریس SWOT (نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها) و بر اساس ویژگی‌های محصول مانند اندازه، شکل، ماندگاری، وزن، ویژگی‌های حسی، هزینه‌ و مواد اولیه ارائه‌شده در محصول رقیب ارزیابی و اجرایی کنید.

3- آیا در مرحله توسعه و آزمایش‌های مقدماتی ایده هستید؟ ما به شما کمک می‌کنیم تا محدوده ویژگی‌های کیفی محصول را تعریف کنید. در این مرحله، نمونه اولیه با سرعت بیشتری تهیه شده و توسعه آنها تحت کنترل کیفیت قرار می‌گیرد و تضمین می‌کند که محصول غذایی با استاندارد یا سایر ضوابط قانونی تولید شود.

4- آیا در مرحله تولید آزمایشی محصول طراحی‌شده هستید؟ در این مرحله، ما به شما کمک می‌کنیم، تا ارزیابی دقیقی از ویژگی‌های شیمیایی، فیزیکی، حسی و ماندگاری محصول داشته باشید.

 هدف ما، کمک به مشتریان برای پیش‌گیری از مشکلات در تولید و فروش و به‌طورکلی برآورده کردن تقاضاهای مصرف‌کنندگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرمولاسیون-و-توسعه-محصولات-نوشیدنی

فرمولاسیون و توسعه محصولات نوشیدنی

آیا می‌خواهید فرمولاسیون جدیدی در بازار معرفی کنید یا محصول فعلی را بر اساس اولویت‌های مصرف‌کننده اصلاح کنید؟ یا قصد دارید محصولی خلاقانه و جدید برای برند سازی ایجاد کنید؟ برای مثال، حوزه مکمل‌های غذایی این پتانسیل را دارد که بازار  منحصر به ‌فردی برای محصولات نوشیدنی فراهم کند. این مرکز، تجربه وسیعی در طراحی […]

5/5