مرکز نوآوری گرونیدا - تجاری سازی ایده و چالش در صنعت غذا نوشیدنی و غذا دارو کشاورزی

طراحی و توسعه مواد اولیه صنایع غذایی

صنعت غذا همانند سایر صنایع وابستگی زیادی به مواد اولیه دارد. بخشی از مواد اولیه از دام و کشاورزی به‌طور مستقیم تأمین می‌شود ولی بخش مهمی از مواد اولیه مصرفی، از ترکیب مواد اولیه طبیعی و سنتزی تأمین می‌شود. این گروه مواد اولیه که بر پایه اصول میکروبیولوژی، شیمی و فیزیک مواد غذایی طراحی می‌گردد، نقش مهمی در ایجاد ساختار محصول و رسیدن به ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی موردنظر دارد.  به‌طورکلی مواد اولیه صنایع غذایی را می‌توان در گروه‌های مواد اولیه عملکردی، جایگزین‌های شکر، پروتئین‌ها، پایدار کننده‌ها و هیدرو کلوئیدها، چربی‌ها و جایگزین‌های چربی، کربوهیدرات‌ها، طعم‌دهنده‌ها و فیبرها دسته‌بندی کرد.

در مرکز نوآوری، ما با تکیه ‌بر تجربه سال‌ها فرمولاسیون مواد غذایی و دانش تخصصی، می‌توانیم متناسب با اهداف شما در ویژگی‌های محصول نهایی و ضوابط قانونی ملی و بین‌المللی، مواد اولیه مناسب و باکیفیت را با کمترین هزینه شناسایی و یا طراحی کنیم. برخی از مواد اولیه مانند طعم‌دهنده‌ها، نیاز به تأمین‌کننده‌هایی دارد که بتوانند مواد طبیعی و باثبات را ارائه دهند درحالی‌که در برخی مواد اولیه مانند پایدارکننده ها، بایستی از ترکیب مناسب و دقیقی از مواد اولیه برای رسیدن به بافت موردنظر و قابلیت پایداری طی نگهداری، طراحی شود. در این زمینه، همکاران ما، می‌توانند مشاور دقیقی از مواد اولیه و دانش فنی مربوطه به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه مواد اولیه صنایع غذایی

صنعت غذا همانند سایر صنایع وابستگی زیادی به مواد اولیه دارد. بخشی از مواد اولیه از دام و کشاورزی به‌طور مستقیم تأمین می‌شود ولی بخش مهمی از مواد اولیه مصرفی، از ترکیب مواد اولیه طبیعی و سنتزی تأمین می‌شود. این گروه مواد اولیه که بر پایه اصول میکروبیولوژی، شیمی و فیزیک مواد غذایی طراحی می‌گردد، […]

5/5