مرکز نوآوری گرونیدا - تجاری سازی ایده و چالش در صنعت غذا نوشیدنی و غذا دارو کشاورزی

مطالعه توانمندی فناورانه-اقتصادی

اگر تولیدکننده محصولات غذایی هستید و قصد دارید محصول جدیدی را به سبد محصولات شرکت اضافه کنید یا اگر سرمایه‌گذار هستید و به دنبال کارآفرینی بر اساس ایده‌ای در حوزه صنعت غذا هستید یا حتی صاحب ایده هستید ولی سرمایه کافی برای شروع طراحی و تولید محصول را ندارید. ما در مرکز نوآوری به شما در همه این موارد می‌توانیم کمک کنیم. متخصصان ما در مرکز نوآوری، باتجربه و دانش در حوزه صنعت غذا ایده شما را موردبررسی قرار داده و در صورت امیدبخش بودن در مطالعات مقدماتی، مطالعات امکان‌سنجی تولید را برای شما آماده می‌کنند. این گزارش ریسک سرمایه‌گذاری را برای تولیدکنندگان کاهش داده و کمک می‌کند دیدگاه روشنی نسبت به امکان‌پذیری فناوری، هزینه‌های تمام‌شده و بازخورد بازار داشته باشد. همچنین صاحبان ایده، با داشتن گزارش امکان‌سنجی برای راه‌اندازی کسب‌وکار مبتنی بر ایده مطرح‌شده، می‌توانند به سرمایه‌گذاران مراجعه کنند. مطالعات امکان‌سنجی گام مهم و مقدماتی در شروع هر نوع سرمایه‌گذاری است، زیرا دورنمای پیشرفت پروژه و بازگشت سرمایه را مشخص می‌کند. گزارش توانمندی فناورانه-اقتصادی و برنامه کسب‌وکار به کارآفرینان حوزه صنعت مواد غذایی این امکان را می‌دهد تا تمامی عواملی را که بر فرایند تولید تأثیر می‌گذارد، درک کنند. این گزارش شامل نوع و شرایط تهیه مواد خام، هزینه‌های ماشین‌آلات، هزینه‌های پردازش و بسته‌بندی، تجزیه‌وتحلیل سود و زیان، قیمت‌گذاری محصول، وضعیت بازار و مصرف، بسته‌بندی و برچسب‌گذاری تغذیه است.

مرحله اول. طرح ایده

 • تحقیقات بازار
 • پرورش ایده
 • بهینه‌سازی و تصمیم‌گیری نهایی در ایده و مفهوم

مرحله دوم. تجزیه‌وتحلیل مقدماتی

 • بررسی امکان‌پذیری فناورانه-اقتصادی پروژه
 • تهیه گزارش تجزیه‌وتحلیل سود و زیان

مرحله سوم. توسعه محصول

 • توسعه فرمولاسیون و فرآیند محصول غذایی
 • مطالعه زمان ماندگاری
 • ارزیابی حسی
 • انطباق با مقررات و دستورالعمل‌های سازمان‌های نظارتی
 • تولید نمونه
 • تصمیم‌گیری در مورد بسته‌بندی

مرحله چهارم. اجرای طرح با تائید سرمایه‌گذار

  • ملاحظات فنی: در مطالعات امکان‌سنجی یک ایده یا پروژه معین، لازم است که پرورش‌دهندگان ایده، تسلط کافی به فرمولاسیون، فرایند تولید، تجهیزات موردنیاز، بازدهی، مواد اولیه و چالش‌های پیش رو داشته باشند. مرکز نوآوری با داشتن گروه‌های مختلف متخصصان حوزه‌های صنایع غذایی ، در این زمینه می‌تواند به سرمایه‌گذاران و صاحبان ایده، مشاوره‌های فنی لازم را ارائه دهند.
  • ملاحظات اقتصادی: بخشی مهمی از فرایند مطالعات امکان‌سنجی هر ایده یا پروژه، داشتن اطلاعات اقتصادی معتبر در ارتباط با بازار مصرف، هزینه‌ها و فروش است. در مرکز نوآوری، ما این اطلاعات را از مراجع معتبر دولتی، داده‌های بازار و پرسشنامه‌ها جمع‌آوری کرده و پس از پردازش، داده‌های قابل‌اعتماد را برای محاسبات امکان‌سنجی اقتصادی استفاده می‌کنیم.

  ما در مرکز نوآوری تلاش می‌کنیم تا با ترکیب تجربه، دانش تخصصی و اطلاعات اقتصادی، به سرمایه‌گذاران در تصمیم‌گیری‌های مؤثر و آگاهانه  در مورد کل فرآیند تولید کمک کنیم. هدف ما، بهبود کسب‌وکار، ارتقا برند و اصلاح فرایندها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه-توانمندی-فناورانه-اقتصادی-

مطالعه توانمندی فناورانه-اقتصادی

اگر تولیدکننده محصولات غذایی هستید و قصد دارید محصول جدیدی را به سبد محصولات شرکت اضافه کنید یا اگر سرمایه‌گذار هستید و به دنبال کارآفرینی بر اساس ایده‌ای در حوزه صنعت غذا هستید یا حتی صاحب ایده هستید ولی سرمایه کافی برای شروع طراحی و تولید محصول را ندارید. ما در مرکز نوآوری به شما […]

5/5